motto:Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé.(Žalm 127)

vila Jenerálka - Praha

Popis projektu: Popis projektu Dům je navržen jako solitérní vila uprostřed prostorné zahrady s přírodním jezírkem. Objem domu byl rozdělen na několik menších části, mezi které byla vložena atria. Ta vytváří intimní prostory a zároveň poskytují větší kontakt interiéru s exteriérem.
Interiér domu byl navržen s důrazem na velkorysost vnitřních prostor, použitých materiálů a na návrh venkovních ploch, které přímo navazují na obytné místnosti domu. Na zádveří se šatnou navazuje převýšená vstupní hala se schodištěm, galerií a knihovnou orientovaná prosklenou stěnou do atria s výhledem do svahu lomu. Obytný pokoj orientovaný na jih je v přímém kontaktu s velkou terasu. Prostorově je obytný pokoj spojený s jídelnou a kuchyní, která se dá provozně oddělit. Na severní straně domu jsou pak umístěny pracovna, pokoj pro hosty, technická místnost, wellness se saunou a garáž.
V druhém nadzemním podlaží se pak nachází soukromá část domu, která je rozdělená do dvou části. Ty jsou spojeny mostem ve vstupní hale. V první z nich se nachází dva dětské pokoje s hygienickým zázemím, druhá pak patří prostorné master ložnici se samostatnou koupelnou a šatnou.
Building zpracoval: Building zpracoval - technickou část architektonické studie
- dokumentaci pro společné povolení
- dokumentaci pro provedení stavby
Architekt návrhu: Architekt návrhu CHYBIK + KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o.
Rok realizace: Rok realizace Předpokládané zahájení realizace v r. 2023